واحد خدمات

خدمات شبکه

به منظور پشتیبانی فنی از سیستم های شبکه  خدمات شبکه، برنامه‌ها، عملکردها و خدمات شبکه‌ای هستند که شرکت‌ها برون‌سپاری می‌کنند تا از راه دور توسط یک تیم پشتیبانی شبکه اداره، نظارت و نگهداری شوند. پیاده سازی زیرساخت شبکه، از سیم کشی‌های اولیه گرفته تا نصب سرورها و کامپیوترها و همچنین پیکربندی سخت افزارهای موجود و حتی پشتیبانی بعد از راه اندازی شبکه، همگی در زمره خدمات شبکه قرار می‌گیرند.
فراتر از دسترسی به شبکه، طیف گسترده‌ای از خدمات شبکه‌ای موجود عبارتند از بهینه سازی WAN، پیام رسانی یکپارچه، مدیریت شبکه، فایروال‌های امنیتی مدیریت شده، شبکه‌های خصوصی مجازی (VPN) و موارد بسیار دیگر.

ضرورت بکارگیری خدمات شبکه چیست؟

امروزه اکثر کسب‌وکارها با شرکت‌های پشتیبانی از شبکه قرارداد همکاری می‌بندند تا خدمات شبکه باکیفیتی در سازمان خود ایجاد کنند، چراکه اغلب شرکت‌ها توانایی‌ها و کارکنان فناوری اطلاعات داخلی محدودی دارند و خدمات شبکه مدیریت شده را راهی برای به دست آوردن تخصص فناوری اطلاعات و شبکه بدون استخدام کارکنان بیشتر می‌دانند.

تیم‌های ارائه دهنده خدمات پشتیبانی می‌توانند مسائل مربوط به شبکه سازمانی را که شامل یکپارچه سازی، عیب یابی، پشتیبانی فنی و تنظیم خط مشی است، مدیریت کنند. خدمات شبکه مدیریت شده نیز گزینه‌ای مناسب برای شرکت‌هایی است که علاقه مند به آزمایش فناوری‌های جدید هستند، اما از خطرات و پیچیدگی‌های مرتبط با آن چشم پوشی می‌کنند.

خدمات شبکه مدیریت شده همچنین به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد که کارکنان بخش IT  خود را برای تمرکز بر سایر وظایف آزاد کنند. این منجر به کارایی عملیاتی میشود زیرا متخصص خدمات شبکه خود به تنهایی میتواند خدمات مورد نیاز را نظارت کرده و در صورت نیاز عیب یابی کنند.

خدمات جامع شبکه را با ما تجربه کنید :

خدمات اکتیو شبکه

 

خدمات اکتیو یا فعال شبکه شامل تنظیمات و پیکربندی دستگاه‌های ارتباطی و مدیریت شبکه در یک سازمان است. این خدمات باعث میشود که یک شبکه در حال اجرا و عملکرد مناسب باشد. هر شبکه بر اساس کاربردها و نوع عملکرد خود نیازمند تجهیزات و تنظیمات فردی خود است تا بهترین کارایی را با توجه به مسائل اقتصادی به دست آورد. برخی از خدمات اکتیو شبکه عبارتند از:

 1. راه اندازی و پشتیبانی سرورهای مبتنی بر ویندوز و لینوکس
 2. راه اندازی سرور و دامین ، فایل سرور، سرور پشتیبان، ایمیل داخلی
 3. مجازی سازی و نرم افزار های كنترل پهنای باند اینترنت و شبكه
 4. طراحی و پیاده سازی بانكهای اطلاعاتی تحت شبكه (NAS-SAN)
 5. پیاده سازی پست الکترونیک سازمانی (Email)
 6. پیاده سازی Virtualization جهت استفاده از منابع سخت افزار
 7. ارائه راهکار های مجازی سازی VMware , Citrix
 8. راه اندازی سیستم مانیتورینگ و ترافیک شبکه

 

خدمات پسیو شبکه

منظور از خدمات پسیو یا غیرفعال شبکه همان کابل کشی شبکه است. خدمات پسیو به عنوان ستون فقرات یک شبکه مورد استفاده قرار میگیرد؛ لذا بدون وجود این خدمات امکان راه اندازی شبکه وجود نخواهد داشت. سرعت یک شبکه به شدت به نوع سیستم کابلی آن شبکه بستگی دارد. برخی از خدمات پسیو شبکه عبارتند از:

 1. طراحی کامل پروژه شامل نقشه ترانک و کابل کشی، موقعیت گره‌ها و غیره می‌باشد
 2. نقشه کشی پلان و مستند سازی کلیه کارهای انجام شده
 3. ترانکینگ و داکتینگ نصب کانال با دقت و استانداردهای لازم
 4. کابل کشی داده UTP، FTP، STP، SFTP، فیبر نوری، تلفن، برق و UPS
 5. اجرای اتاق سرور و مرکز داده شامل طبقات مرتفع، سقف افتاده، سیستم تهویه مطبوع
 6. راه اندازی تلفن سانترال و خطوط فیبر نوری
 7. نصب و آرایش انواع رک های دیواری و ایستاده

 

 

خدمات امنیت شبکه

امنیت شبکه مجموعه کارهایی ست که در جهت جلوگیری از حملات داخلی و خارجی و تامین امنیت شبکه هم به صورت نرم افزاری و هم به صورت سخت افزاری در شبکه صورت می‌گیرد تا راه نفوذ سارقان و خرابکاران اینترنتی به شبکه بسته شود. برخی از خدمات امنیت شبکه عبارتند از:

 1. ارائه خدمات مشاوره امنیت اطلاعات و کنترل دسترسی ها
 2. بررسی امنیت اطلاعات جهت شرکت های و کنترل دسرسی به اطلاعات
 3. راه اندازی مدیریت کنترل پهنای باند اینترنت
 4. نصب و و راه اندازی فایروال جهت امنیت ارتباطات
 5. پشتیبان گیری دوره ای از اطلاعات شبکه و سرور های شما (Backup)
 6. ویروس یابی و نصب آنتی ویروس متمرکز همراه با گزارشات مدیریتی
 7. ارائه بهترین راهکارهای سخت افزاری و نرم افزاری امنیت شبکه

 

پیکربندی و پیاده سازی شبکه

پیاده سازی شبکه را میتوان باتوجه به نیاز سازمان به دو صورت کابلی و وایرلس انجام داد. شبکه‌های کابلی از کابل‌های صوت و داده به منظور اتصال فیزیکی کامپیوترها و سرورها استفاده می‌کنند.

نصب و راه اندازی صحیح آنها بسیار حائز اهمیت است، در غیر اینصورت شبکه کارآیی لازم را نخواهد داشت.
نصب شبکه‌های بی سیم یا وایرلس میتواند راحت‌تر و ارزان‌تر تمام شود.

این نوع شبکه بندی بیشتر برای شبکه‌های محلی LAN و شبکه‌های گسترده WAN قابل استفاده است. شبکه وایرلس در حالتی که سیستم‌های شبکه در فواصل دوری از هم قرار دارند گزینه بهتر و مقرون به صرفه‌تری است.

سیگنال‌های شبکه بی‌سیم قوی و قابل اطمینان هستند و شما با خیال راحت‌تری می‌توانید مطمئن شوید که شبکه شما بدون نقص کار می‌کند.

 

خدمات مجازی سازی شبکه و سرور

مجازی سازی شبکه روشی است برای ترکیب منابع موجود در یک شبکه با هدف تلفیق چندین شبکه فیزیکی، تقسیم شبکه به چند بخش یا ایجاد شبکهه ای نرم افزاری بین ماشین های مجازی.

با استفاده از خدمات مجازی سازی شبکه میتوان فایل ها، تصاویر، برنامه ها و پوشه ها را به صورت متمرکز از یک سایت فیزیکی مدیریت کرد.

رسانه های ذخیره سازی را میتوان به راحتی اضافه کرد یا مجدداً آنها را واگذار کرد. فضای ذخیره سازی را می توان بین سرورها به اشتراک گذاشت و یا آنها را دوباره تخصیص داد.

 

پشتیبانی فنی شبکه

پشتیبانی فنی موقعیتی است که توسط یک شرکت برای نظارت و نگهداری سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری رایانه های موجود بکار گرفته میشود.

مهارت های افرادی که پشتیبانی فنی یک شرکت را انجام می دهند برای شرکت یک دارایی محسوب میشود، زیرا در حل مسائل فنی مربوط به حساب های مشتری یا زیرساخت نرم افزاری شرکت کمک می کند.

 

خدمات جامع شبکه را با ما تجربه کنید :

 • کابل کشی شبکه – پسیو شبکه و تلفن
 • نصب دوربین مداربسته
 • نصب و راه اندازی سرور های HP , Supermicro , Intel
 • رفع اشکالات شبکه و مشکلات روزمره
 • نصب و راه اندازی میکروتیک ، سیسکو
 • نصب انواع تجهیزات شبکه از جمله روتر ، سوئیچ ، فایروال
 • راه اندازی سیستم مانیتورینگ و ترافیک شبکه
 • نگهداری و پشتیبانی تجهیزات پسیو شبکه شامل کابل ، داکت و …
 • نگهداری، پشتیبانی و پیکربندی حرفه ای تجهیزات شبکه سوئیچ ٬ روتر و …
 • فروش انواع سرور و ups
 • نگهداری و پشتیبانی اتاق سرور شامل رک ، سرور ، UPS و …
 • نگهداری و پشتیبانی سیستمهای صوتی و تصویری تحت شبکه
 • ارائه بهترین راهکارهای سخت افزاری و نرم افزاری امنیت شبکه
 • طراحی و اجرای مانیتورینگ شبكه روزانه، هفتگی، ماهانه(Monitoring )
 • ارائه سرویس های Active Directory ، DNS ، IIS ، FTP ، Routing ، SQL
 • استاندارد سازی شبکه و اتاق سرور (Datacenter)

 

 

 

چرا توسعه شبکه آداک؟

6 مورد از مزایای کار با رایان پشتیبان و بهره گیری از خدمات شبکه:

 

 

صرفه جویی در هزینه

پیاده‌سازی شبکه به‌عنوان یک سرویس می‌تواند بسیاری از هزینه‌های فناوری اطلاعات از جمله هزینه‌های زیرساخت، سخت‌افزار و نرم‌افزار و همچنین هزینه‌های عملیاتی، نگهداری و خدمات را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. در یکی از نظرسنجی‌های اخیر نشان داده شده که شرکت‌هایی که از خدمات مدیریت‌ شده شبکه برای برخی یا همه نیازهای فناوری خود استفاده می‌کنند، حداقل ۲۵ درصد کاهش در هزینه‌های سالانه فناوری اطلاعات دارند. علاوه بر این، هنگامی که خدمات شبکه به شکل هزینه ثابت در نظر گرفته میشود، هزینه‌های سازمان بهتر کنترل شده و قابل پیش بینی‌تر میشوند. هزینه‌های سرمایه کاهش می‌یابد زیرا سخت‌افزار فیزیکی کمتری در محل وجود دارد و هزینه‌های مرتبط با ارتقا، نگهداری و آموزش در هزینه ماهانه لحاظ می‌شود.

 

سطوح بالای دسترسی

متخصصان و کادر فنی رایان پشتیبان می‌توانند سطوح آپتایم را در محدوده پنج تا نه (99.999%) تضمین کنند. بسیاری از قراردادهای سطح سرویس (SLA) که با ارائه دهندگان خدمات شبکه مدیریت شده انجام میشود، سطوح در دسترس بودن، زمان به کارگیری شبکه، و زمان پاسخ و حل را برای رسیدگی به مسائل شبکه تضمین می‌کند. سازمان‌هایی مانند آتش نشانی، پلیس، بیمارستان و اورژانس و امداد و نجات به این سطح بالا از دسترسی در همه زمان‌ها و در هر شرایطی نیاز دارند. استفاده از شبکه به عنوان یک سرویس با یک ارائه دهنده معتبر، راه آسانی برای تضمین این سطح خدمات است و به سازمان‌ها اطمینان می‌دهد که یک سیستم ارتباطی قابل اعتماد و پایدار داشته باشند.

 

اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از مشکلات

از آنجا که ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده زیرساختی برای پشتیبانی از پیاده سازی و ارتقاء سریع و همچنین نگهداری پیشگیرانه دارند، شبکه به عنوان یک سرویس مزایایی را فراهم می کند که ممکن است شرکت ها در غیر این صورت قادر به انجام آن نباشند. خدمات نظارت مستمر باعث میشود مشکلات به راحتی قابل پیشگیری باشند و اعلان‌ها را اغلب میتوان به گونه‌ای پیکربندی کرد که بتوان مسائل عمده را حتی قبل از اینکه فعالیت‌های تجاری روزانه را مختل کنند شناسایی و حل کرد

 

بهبود کیفیت خدمات (QoS)

شرکت‌ها همچنین می‌توانند از کیفیت صدای بهتر، مسیریابی تماس کارآمدتر و مدیریت شبکه بهبودیافته با کیفیت خدمات داخلی (QoS) بهره‌مند شوند. ستون فقرات MPLS با کیفیت و سرعت بالا را میتوان در انواع اتصالات اینترنتی ارائه کرد و کیفیت سرویس با اولویت بندی ترافیک تضمین میشود. تجزیه و تحلیل بسته، منبع، مقصد و حتی استفاده تجاری را میتوان برای تعیین اولویت بندی ترافیک مورد استفاده قرار داد، و شبکه‌های آگاه از برنامه، امکان تنظیمات بداهه را برای جلوگیری از تنگناها و حفظ حداکثر عملکرد فراهم کرد.

 

امنیت پیشرفته

با شبکه به عنوان یک سرویس، اکثر ارائه دهندگان می‌توانند از امنیت کل شبکه صدا و داده اطمینان حاصل کنند تا همه تراکنش‌ها، برنامه‌های کاربردی حیاتی و داده‌ها، ایمن نگه داشته شوند. یک راه حل امنیتی شبکه کاملاً مدیریت شده همچنین می‌تواند نقاط منفرد خرابی را از بین ببرد و از تنگناها و نفوذهای غیرمجاز جلوگیری کند.

 

پشتیبانی مداوم از شبکه

ما در توسعه شبکه آداک همواره با داوطلبان ماهر فنی با مهارت‌های بین فردی عالی برای موقعیت پشتیبانی فنی همکاری می‌کنیم. افسران پشتیبانی فنی مشکلات فنی را برطرف می‌کنند ، بازخورد مشتری را به موقع ارائه می‌دهند و از برنامه‌های جدید و سایر وظایف پشتیبانی می‌کنند. علاوه بر این، افسران پشتیبانی فنی ملزمند مستقیماً با مشتریان صحبت کنند و همچنین مستندات کتبی ایجاد کنند که نیاز به ارتباط کتبی و کلامی عالی دارد.

 

 

 

خدمات شبکه خود را به توسعه شبکه آداک بسپارید!

شرکت توسعه شبکه آداک با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه خدمات شبکه، مفتخر است بهترین خدمات را برای انواع سازمان ها و کسب و کارهای تجاری در سراسر ایران ارائه دهد. خدماتی که رایان پشتیبان برخلاف سایر شرکت های پشتیبانی انجام می دهد، براساس آزمون و خطا نیست بلکه براساس تجربه ای 20 ساله است که آن را از دیگر شرکت های خدماتی متمایز می سازد.ر

 

 

 

خدمات شبکه در تهران

از آنجا که تعداد شرکت‌ها و سازمان‌های تجاری و حتی اداری در تهران بیشمار است، رقابت زیادی بین شرکت‌ها وجود دارد. از این رو هریک از شرکت‌ها می‌کوشند شبکه‌ای قدرتمند در سازمان خود داشته باشند و از خدمات کامپیوتری عالی بهره‌ مند شوند. ناگفته نماند که خدمات شبکه در تهران تنها مختص شرکت‌های بزرگ نیست، و شرکت‌های متوسط و کوچک نیز متناسب با نیاز خود خدمات شبکه دریافت می‌کنند. این خدمات می‌تواند شامل نصب یک نرم افزار یا پیکربندی یک سیستم و یا پشتیبانی از شبکه یک سازمان باشد.

ارائه خدمات شبکه در تهران، میتواند به صورت حضوری، آنلاین و یا از راه دور صورت گیرد. شرکت رایان پشتیبان یکی از شرکت‌های خدمات و پشتیبانی از شبکه در تهران است که خدمات متنوعی برای ارتقا و تامین امنیت شبکه‌ به شرکت‌ها ارائه می‌دهد. تیم رایان پشتیبان دارای تیمی مجرب و تحصیل کرده بوده که هر کدام وظایف خود را در زمینه شبکه به صورت تخصصی انجام می‌دهند. از دیگر مزایای همکاری با رایان پشتیبان، ارائه خدمات تخصصی و پرسرعت متناسب با نیاز مشتری و همچنین انعطاف پذیری بالای این مجموعه می‌باشد.

همین امروز با مشاوران شرکت توسعه شبکه آداک تماس بگیرید و از خدمات شبکه ما در تهران بهره ببرید. ما ابتدا با نیازسنجی سازمان شما شروع می‌کنیم، سپس کادر فنی رایان پشتیبان با مشورت یکدیگر تحلیل‌های لازم را انجام می‌دهند تا مناسبترین استراتژی را برایتان پیاده سازی کنند به طوری که کارایی شرکت به طرز قابل توجهی افزایش پیدا کند، از هزینه‌های اضافی پرهیز شود و در صورت خرابی زمان خرابی کاهش پیدا کند. میتوانید مطمئن باشید که کار به افرادی واگذار شده است که نگرانی‌های شما را درک می‌کنند و قصد دارند کارها را برای شما آسان‌تر کنند.

شرکت‌ توسعه شبکه آداک پشتیبان در تهران، از مرحله اجرا تا پشتیبانی همراه شما خواهند بود. هرچه تعداد سیستم‌ها و کلاینت سرورهای یک شرکت بیشتر باشد، به همکاری با یک شرکت ارائه دهنده خدمات شبکه احساس نیاز بیشتری خواهد داشت. شرکت‌های زیادی در تهران در زمینه شبکه و خدمات مربوطه فعالیت دارند اما در نظر داشته باشید یک شرکت خدماتی پشتیبانی باید داری تجارب زیاد در حوزه شبکه مانند خرید تجهیزات و لوازم جانبی شبکه، توانایی اجرا و نگهداری شبکه باشد. .هرکدام از این فعالیت‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا یک شبکه پایدار و با امنیت بالا داشته باشید و از دسترسی ویروس‌ها و تروجان‌ها به اطلاعات امنیتی شرکت در امان باشید.

خدمات توسعه شبکه آداک در تهران

 • خدمات مبتنی بر مایکروسافت
 • خدمات مبتنی بر مدیریت تجهیزات سیسکو
 • ارائه خدمات نگهداری کامپیوتر و شبکه شامل صفر تا صد رفع اشکالات سیستم و شبکه
 • ارائه خدمات نصب و بروز رسانی آنتی ویروس و فایروال
 • ارائه خدمات بروز رسانی سیستم عامل و نرم افزار های کاربردی
 • مدیریت پهنای باند، اینترنت و کنترل دسترسی به اینترنت
 • ارائه راهکارهای امنیت ارتباطات و اطلاعات
 • ایجاد امکان دسترسی به شبکه و کنترل دسترسی‌ها
 • پشتیبان گیری دوره‌ای از اطلاعات در محل کارفرما و ارائه آن به کارفرما
 • بررسی زیرساخت شبکه و ورودی‌های اینترنت، شبکه و تمامی سیستم‌ها
 • ارائه گزارش‌های روزانه و یا هفتگی در خصوص نحوه ارائه خدمات و شرح فعالیت‌های انجام شده
 • خدمات پسیو شبکه شامل نصب، اجرا و مدیریت
 • خدمات پشتیبانی شبکه مشاوره، نگهداری تجهیزات شبکه
 • فروش تجهیزات شبکه شامل انواع سوئیچ‌ها، روترها، مودم
 • خدمات مشاوره و ارائه راهکار در زمینه های راه اندازی شبکه
 • مجازی سازی و دامین شبکه‌های کامپیوتری و تجهیزات وابسته
 • نصب دوربین‌های مدار بسته مبتنی بر شبکه یا آی پی و آنالوگ
 • نگهداری شبکه کامپیوتری‌، دکل‌های مخابراتی و سیستم‌های محافظتی
 • نصب و راه اندازی مراکر تلفن پیشرفته تلفنی ویپ و سانترال

 

نیاز به کمک دارید؟ با ما چت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در واتساپ روی یکی از اعضای ما در بخش زیر کلیک کنید
ما معمولاً در کمتر از چند دقیقه پاسخ شما را می دهیم 😉